menu

Ushqim

Ëmbëlsira, biskota, enët e shijshme dhe shumë më tepër

 

recetë misri Kebab

A e shijshme vegan alternativë

A doni një qebap, por nuk më pëlqen të hahet mishi dhe gatim për orë të tëra? A mendoni se është e pamundur për të përgatitur në pak minuta një meze të lehtë të bazuar misri që të gjithë i pëlqen?

Watch video dhe ju do të ndryshojë mendjen tuaj! Në një minutë e gjysmë, të gjitha siguri ushqimore të lidhura do të shembet. Në fakt, në më pak se dy minuta ju do të krijojë një meze të lehtë të mahnitshme për fëmijët dhe të rriturit.

Përgatitja për miqtë dhe familjen tuaj një qebap crunchy misrit dhe amaze me aftësi tuaj.

Ju do të duhet:
Misër
patate
Qepë
Pjepër
Chilli
Ngjitës xhenxhefil
pluhur djegës
shafran i Indisë
Garam Masala
Chaat Masala
Kripë
Therrime buke
Besan
koriandër
miell misri
Piper

Është koha për të shkuar pazar për të krijuar këtë rostiçeri mahnitshme!

Lini një koment

 

Bashkohu Top video tutorial

 

 

×