menu

Ushqim

Ëmbëlsira, biskota, enët e shijshme dhe shumë më tepër

 

recetë krem ​​mpiksur

Për kohën tuaj çaj

Për një tipike pasdite English, Ju duhet të fillojë përgatitjen çaj, scones, pak e bllokim.

Nëse ju doni për të shërbyer mysafirët tuaj një delikatesë të vërtetë ju mund të përgatisë krem mpiksur.

A nuk e dini se çfarë është ajo? Është e thjeshtë, është një klasik English ëmbël që në antikitet është përgatitur duke e lënë krem ​​mbi soba clade, derdhjen brenda natës. Ngrohjes forcoi krem ​​dhe bëri një kore në sipërfaqen e krem.

Në atë kohë ky krem ​​ka qenë një e vërtetë delikatesë, Shumë të shtrenjta dhe të rezervuara për raste të rëndësishme dhe vetëm për njerëzit e pasur.

Sot, megjithatë, ju mund të krijoni këtë veçori të traditës angleze vetëm duke klikuar në video dhe pas recetë hap-pas-hapi. Çfarë po prisni amaze të gjithë me e tha traditë e lashtë angleze?

Lini një koment

 

Bashkohu Top video tutorial

 

 

×