мени

храна

Колачи, бисквити, вкусни јадења и многу повеќе

 

Пченка ќебапи рецепт

А вкусна веган алтернатива

Дали сакате ќебапи, но не сакаат да јадат месо и готвење часови? Дали мислите дека тоа е невозможно да се подготват за неколку минути на пченка врз закуска дека секој сака?

Погледнете го видеото и ќе го промени вашиот ум! Во една минута и пол, сите сигурност поврзани со храна ќе пропадне. Всушност, за помалку од две минути ќе создаде неверојатни ужина за деца и возрасни.

Подгответе се за вашите пријатели и семејството крцкава пченка ќебапи и ги amaze со своите вештини.

Ќе ви треба:
Пченка
компир
Кромид
пиперки
Чили
ѓумбир паста
чили во прав
Куркума
GARAM Масала
Chaat Масала
Сол
трошки од леб
Besan
коријандер
Пченкарно брашно
Бибер

Тоа е време да одите на шопинг за да се создаде оваа неверојатна закуска!

Остави коментар

 

Зачлени Топ Видео Почетен курс

 

 

×