мени

DIY & Bricolage

DIY & Bricolage

Fornitures, матрици, Дом и градина и многу повеќе

 

Креирај вендинг машина со картон

Може да се пие пијалок од убава картон вендинг машина направени од вас

Постојат работи кои што се користат за да се види на сите денови од нашиот живот, но ние никогаш нема да сметаат дека тие може да се направи дома.

Во овој туториал ќе научите да се направи со едноставно картон автоматски дозерот што навистина се работи !!!

Подгответе ножици и лепило, тоа е време да ги импресионира вашите пријатели им нуди кул пијалок.

Најди паричка да ја задоволи вашата жед или јадат ужинка, стави вашиот нов вендинг машина во вашата соба и да се избегне скитници дома во потрага по нешто да се јаде, употребата на монети за да ви помогне да не го злоупотребуваат.

Остави коментар

 

Зачлени Топ Видео Почетен курс

 

 

×