мени

Убавина - & - Мода

Убавина и мода

Шминка, облека, коса, нокти и многу повеќе

 

сирена плетенка

сирена плетенка

Погледнете ја магијата на сирените во вашата коса

Кети Пери стил

Кети Пери стил

Можеби нема да се бакнуваат една девојка, но сите сакаат да те бакнам ...

Како да имаат француски пресврт фризура

Како да имаат француски пресврт фризура

Секоја жена треба да знаат како да се направи класичен француски пресврт: Еден стил кој работи одлично, без разлика дали за ден или навечер, оваа фризура е елегантен и префинет, Идеално за повеќето glamourn прилики!

Ким Кардашијан стил шминка

Ким Кардашијан стил шминка

Дали некогаш сте сонувале да се гледа како убава и секси Ким Kardashian? Дали некогаш сте размислувале да бидат инспирирани од нејзиниот изглед шминка?

Оваа супер туторијал ќе ви покаже на сите тајните на ја сочинуваат!

Сочинуваат да биде ѕвезда на матурска

Сочинуваат да биде ѕвезда на матурска

Што бараш? А многу атрактивен изглед за вашиот матурска? Ова упатство е она што е во право за вас! Можете да дознаете како да се постигне секси и убава шминка за матурска погледне. Уживам во тоа!

Вообичаени грешки за да се избегне во шминка

Вообичаени грешки за да се избегне во шминка

Дали се чувствувате несигурни со шминка? Вие треба да се здобијат со повеќе блискост со Сенки за очи, моливи и маскара? Тогаш ова е туториал за вас! Еве на грешки за да се избегне за беспрекорна шминка.

 

Зачлени Топ Видео Почетен курс

 

 

×